Ja jums ir 50–70 gadi: vienmēr ejiet gulēt šajā laikā, lai uzlabotu savu stāvokli

Vai jūs kādreiz esat aizdomājušies, cikos vislabāk doties gulēt, lai saglabātu veselību, justos mundrs un enerģisks? Tas ir īpaši svarīgi vecumdienās, kad organisms prasa īpašu uzmanību un rūpes. Iespējams, jūs būsiet pārsteigts, taču laiks, kad dodaties gulēt, ietekmē ne tikai miega kvalitāti, bet arī vispārējo ķermeņa stāvokli.

Ja jums jau ir 70, 80 vai vairāk gadu, iespējams, ir pienācis laiks nopietni aizdomāties par to, kā jūs atpūšaties. Miegs nav tikai stundas, kas pavadītas uz spilvena — tas ir jūsu veselības un ilgmūžības pamats.

Miega laiks ir ne mazāk svarīgs kā tā ilgums

Daudzi uzskata, ka galvenais labas pašsajūtas nosacījums ir pietiekams miega stundu skaits. Jā, miega ilgums patiešām ir svarīgs, taču izrādās, vēl svarīgāk ir tas, cikos jūs dodaties gulēt.

Zinātnieki un seni gudrie, tostarp budistu mūki, jau sen ir pamanījuši, ka cilvēka organisms pakļaujas iekšējiem cirkadiānajiem ritmiem – bioloģiskajam pulkstenim, kas regulē nomoda un miega procesus. Gadiem ejot, šie ritmi mainās, un hormons melatonīns, kas atbild par aizmigšanu, sāk izdalīties agrāk.

Ja šo signālu ignorē un dodas gulēt pārāk vēlu, organisms nespēj pilnvērtīgi atjaunoties. Sekas var būt diezgan nopietnas – hronisks nogurums, atmiņas pasliktināšanās.

Iedvesmojošs stāsts: ilgas dzīves noslēpums

Ļaujiet man pastāstīt vienu stāstu, kas spilgti parāda, cik svarīgi ir sekot dabiskajiem ritmiem.

Pirms dažiem gadiem iepazinos ar kādu sievieti, kurai tolaik bija 75 gadi. Viņa dzīvoja ciematā, tālu no pilsētas kņadas, vietā, kur daba un klusums ļauj rast iekšēju mieru. Kad es viņai pajautāju, kāds ir viņas veselības un miera noslēpums, viņa pasmaidīja un atbildēja:

“Man ir vienkāršs noslēpums. Es eju gulēt reizē ar saulrietu. Agrāk es to ignorēju – gāju gulēt vēlu un pamodos nogurusi. Bet kādu dienu sapratu, ka daba jau zina, kas mums ir vislabākais. Es sāku sekot tās ritmiem – un kopš tā laika mana veselība ir uzlabojusies.”

Viņas vārdi mani ļoti uzrunāja. Kad sāku šo tēmu pētīt dziļāk, atklājās, ka mūsdienu zinātne un senas prakses vienprātīgi uzsver – miega laiks ir ļoti nozīmīgs organisma atjaunošanai.

Kāpēc miegs no 21:00 līdz 21:30 ir vislabākais atpūtai

Tātad – cikos vislabāk doties gulēt, lai uzlabotu veselību un saglabātu možumu?

Atbilde ir vienkārša: starp plkst. 21:00 un 21:30. Tas nav tikai ārstu vai zinātnieku ieteikums, bet gan dabiskais ritms, kam seko pati daba.

Padomājiet: saule riet, pasaule pakāpeniski norimst – putni pārstāj dziedāt, ziedi aizveras, debesis satumst, aicinot mūs uz atpūtu. Kāpēc mēs, cilvēki, tik bieži ignorējam šo aicinājumu?

Budistu gudrība saka: “Daba zina ceļu, un mūsu uzdevums ir tai sekot.”

Kad dodaties gulēt reizē ar saulrietu vai neilgi pēc tā, jūs ne tikai atpūšaties – jūs saskaņojat sevi ar dzīves ritmu. Tas uzlabo ne tikai miega kvalitāti, bet arī atjauno ķermeni, prātu un dvēseli.

Lasi vēl: Brīdinājums no kaķa: kā pazīt tuvojošos nelaimi pēc viņa uzvedības

Vēla došanās gulēt, kas mums šķiet ierasta, patiesībā izjauc šo līdzsvaru. Jo īpaši pēc 70 gadu vecuma, kad organisms atjaunojas daudz lēnāk. Ir svarīgi sev dāvāt agru atpūtu – tā ir rūpes par sevi, uzticēšanās savam iekšējam pulkstenim, kas rāda: ir laiks apstāties, lai rīt varētu sagaidīt dienu ar skaidru prātu un enerģiju.

 

 

Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu…..